Co się dzieje po północy, czyli popularne zabawy weselne

Wesele jest najbardziej dopieszczonym dniem w życiu. Narzeczeństwo planując ten wyjątkowy dzień, stara się zawrzeć każdy swój sen o tej uroczystości. Wybieranie sukni, garnituru czy sali jest czymś standardowym dla planowania tego przedsięwzięcia, ale czy pamiętacie jeszcze o wyborze dostatecznie dużej sali? Nie służy ona tylko do tańca, ale również najróżniejszych zabaw, które odbywają się po północy. Oczepiny – bo tak nazywa się „wesoły rytuał” –  zagościły na stałe w polskiej kulturze. Sprawdźcie, czy znacie je wszystkie lub zainspirujcie się planując najpiękniejszy dzień Waszego życia!

Wróżby weselne

Dla każdego miłośnika astrologii i wróżbiarstwa, ale i nie tylko polecamy wróżby weselne. Świeżo upieczeni Państwo Młodzi siedzą plecami do siebie. W tle orkiestra gra krótkie melodie. Gdy nastanie cisza, nowożeńcy mają za zadanie obrócić się do siebie. Jeśli ich twarze się spotkają, wróżba przepowiada im syna, natomiast gdy odwrócą się w przeciwnych kierunkach, czeka ich córka. Zabawę można powtarzać tyle razy, ile Panna Młoda chce mieć dzieci. Ale pamiętajcie! Nie przesadzajcie. Pieluchy do najtańszych nie należą.

Test zgodności

Po raz kolejny Para Młoda siada do siebie plecami z dwoma tabliczkami w rękach. Każda z nich ma napisane JA po jednej stronie i ON/ONA po drugiej. Wodzirej lub osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie zabawy zadaje narzeczeństwu szereg pytań. Oblubieńcy po usłyszeniu pytania podnoszą tabliczkę po jednej ze stron. Pytania najczęściej dotyczą  relacji między młodymi: kto pierwszy powiedział kocham Cię; kto jako pierwszy wyciąga rękę na zgodę, ale również kto będzie trzymać pieniądze; kto ma fajniejszych teściów lub kto będzie zmywać po obiedzie. Cudowna zabawa i śmiech na sali gwarantowany!

Taniec pokoleniowy

W tej zabawie udział bierze młode oraz starsze pokolenie. Młode osoby mają za zadanie zatańczyć do muzyki starszego pokolenia np. z lat 50-60. Osoby starsze następnie wykonują swój układ do muzyki nowoczesnej. To Państwo Młodzi wybierają, kto poradził sobie najlepiej w nie swoich „muzycznych czasach”.

Wesele w Folwarku matecznik

Zabawy weselne to element, który zawsze rozrusza weselnych gości. Warto o nich pamiętać, planując swój najpiękniejszy dzień w życiu. 

Interesuje Cię organizacja wesela w Folwarku Matecznik? Odezwij się do nas! 

weselne wrozby dla pary mlodej na weselu