Postaw na integrację – zabawy na uroczystościach rodzinnych

Urodziny czy imieniny w polskiej tradycji nie są kojarzone z angażującymi zajęciami, które zainteresują gości na czas trwania imprezy. Osoby zaproszone, które wybierają się na rodzinną uroczystość, przeważnie przekonane są, że jedyną atrakcją będzie stół przepełniony jedzeniem oraz ewentualne tańce. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich przyszłych gości czymś, co nie tylko ich zintegruje, ale wyróżni również Twoją imprezę na tle innych. Sprawdź propozycje zabaw, które tanim kosztem możesz zorganizować podczas swojej uroczystości!

Amerykański klasyk – beer pong

Do zabawy potrzebujemy stołu, kilkunastu kubeczków wypełnionych trunkiem alkoholowym, piłeczki do ping-ponga oraz osoby chętne do zabawy. Zasady są proste – drużyna A musi trafić do kubeczków ustawionych w kształt trójkąta po przeciwnej stronie stołu, które należą do drużyny B. Gdy tylko piłeczka trafi do kubka, przeciwnik musi wypić jego zawartość, a następnie odstawia naczynie na bok. Wygrywa drużyna, która szybciej pozbędzie się trunków przeciwnika. Zabawa wielokrotnie pokazywana była w amerykańskich filmach i cieszy się coraz większą popularnością w Polsce.

Balony z niespodzianką

Gra wymagająca wcześniejszego przygotowania. Do balonów wrzucamy kartki z zadaniami, a następnie dmuchamy. Zadaniem gości jest przebicie jednego balonika i wykonanie polecenia, które się w nim znajdowało.  Może być ono w formie pytania lub aktywności fizycznej. Zasoby potrzebne do stworzenia tej rozrywki nie są wymagające, a przy odrobinie kreatywności można zaangażować wielu gości.

Milionerzy bez kasy

Gra oparta na kultowym teleturnieju, w którym wygrywa się spore kwoty. Przygotuj kilkanaście pytań, a do nich cztery odpowiedzi – jedną prawidłową oraz trzy fałszywe. Drużyna, która zgłosi się do teleturnieju, wspólnie stara się odpowiedzieć na pytania. Do dyspozycji mogą mieć również koła ratunkowe – pytanie do publiczności, telefon do przyjaciela oraz pół na pół. Każdy prawdziwy turniej posiada nagrody, dlatego nie zapomnij uhonorować gości, którzy odważyli się podjąć próbę sprawdzenia swojej wiedzy. Może być to zgrzewka piwa lub drobny upominek. Wszystko zależy od Twojej kreatywności.

Wynajem na wyłączność w Folwarku matecznik

Potrzebujesz sali na wyłączność by zorganizować imprezę okolicznościową? Skontaktuj się z nami!