Jak spędzić czas w Sędzinku?

Folwark Matecznik mieści się w cichym, spokojnym miejscu – w Sędzinku. Sędzinko to wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie szamotulskim, w gminie Duszniki.

Oprócz naszego terenu pełnego atrakcji dla dzieci, polecamy także zwiedzić okolicę. Dzisiaj przychodzimy do Was z propozycją odwiedzenia pobliskich atrakcji:

  1. Jezioro Niepruszewskie – cudowne jezioro z piaszczystą plażą i czystą wodą. Jest naturalnym rynnowym, polodowcowym zbiornikiem wodnym o długości 4,9 km i szerokości 0,7 km. W Niepruszewie obok plaży jest mały park ze starymi drzewami. W okolicy da się coś zjeść i można zostawić samochód blisko samej wody.
  2. Stajnia Kasikonik – to kameralna, przydomowa stajnia, idealna dla wszystkich pasjonatów jeździectwa, a także miłośników koni. Doskonale nadaje się do nauki jazdy konnej od podstaw, jak i na szlifowanie nabytych umiejętności. Dodatkową atrakcję stanowią niezapomniane wyjazdy w teren w naszej malowniczej okolicy.
  3. Wieża Ciśnień- została zbudowana na początku XX wieku wraz z miejską siecią wodociągową. Wysoka budowla widoczna z daleka stanowi charakterystyczny element krajobrazu miasta.
  4. Dawny Pałac Biskupów Poznańskich – w przeszłości pałac pełnił funkcję rezydencji biskupów poznańskich. Po wielokrotnych przebudowach, budowla reprezentuje styl neorenesansowy. W piwnicach doskonale zachowały się sklepienia z czerwonej cegły, a także wejście do nieistniejących już podziemi.
  5. Termy tarnowskie – to największy aquapark w powiecie poznańskim. W samych obiekcie oprócz Term znajdują się: restauracja, sklep sportowy, kawiarnia, prywatne centrum medyczne oraz nowoczesny klub fitness.
  6. Deli park edukacyjno-rozrywkowy – na terenie rodzinnego parku znajdują się miniatury znanych budowli z całego świata, modele zwierząt z epoki lodowcowej, powiększone modele owadów, mini zoo (m.in. zwierzęta domowe, alpaki, kangury i lemury), małpi gaj z interaktywnym placem zabaw, a także wiele innych atrakcji dla dzieci i rodziców.
  7. AlpaPaka – niezwykłe zwierzęta już w pierwszych chwilach wywołują uśmiech u gości. Charakteryzują się łagodnych, spokojnym i sympatycznym usposobieniem. Jednocześnie poprawiają samopoczucie i wspomagają rozwój dzieci. Odwiedzając je, można je pogłaskać, a nawet wyprowadzić na spacer.

Ponadto, Poznań znajduje się zaledwie 35 km od Folwarku. Zachęcamy do odwiedzenia m.in. Starego Rynku czy Muzeum Rogala Świętomarcińskiego, które poświęcone jest tradycji wypieku rogala, mającej już 150 lat. Zwiedzanie muzeum ma charakter interaktywny. Zwiedzający w trakcie pokazu poznają sposób produkcji rogala według oryginalnej receptury. 

Chętnie polecimy także inne miejsce, aby umilić Wasz pobyt w Folwarku.