Atrakcje

atrakcje w folwarku matecznik w WIELKOPOLSCE

Wokół naszego obiektu rozciąga się prawie 1,5 ha zielonego terenu, który obfituje w dużą liczbę atrakcji. W zależności od tego, czy wolicie spędzić czas aktywnie, grając w piłkę nożną lub wędkując, czy też wypocząć na spokojnie w cieniu z książką, przygotowaliśmy dla Was opcję, która powinna zadowolić każdego.

atrakcje folwarku matecznik w sędzinku

W Folwarku mamy między innymi duże boisko z trawą, której nie powstydziłyby się najlepsze stadiony. Siłę nóg można wzmacniać na piaszczystym boisku, a precyzję na polach do mini golfa i boule. Dla najmłodszych przygotowaliśmy interaktywny plac zabaw, a w sezonie letnim rozkładamy duży basen.

Dla wszystkich, którzy chcą spędzić trochę czasu z samym sobą polecamy łódkę, łowienie ryb, jogę czy prace w naszym ekologicznym ogródku. Można też skorzystać z atrakcji okolicznego terenu. Wyprawa rowerowa, bieganie, spacer z kijkami w lesie czy pływanie na jeziorze Niepruszewskim to tylko wybrane atrakcje, które zachęcą do aktywnego spędzenia czasu.

atrakcje dla odwiedzających folwark matecznik

Atrkacje dla gości w folwarku matecznik

Sauna fińska w zabytkowym dworku

sauna sucha

Oczyszcza organizm z toksyn oraz wzmacnia odporność i wydolność płuc. Ponadto, regularne zabiegi w saunie suchej poprawiają jędrność skóry i poprawiają jej ogólny wygląd. Przynosi świetny relaks po ciężkim dniu!

Siłownia w zabytkowej piwnicy

siłownia

W której skład wchodzą bieżnia, orbitrek, ciężarki oraz przyrządy do ćwiczeń klatki piersiowej i nóg. Jak powszechnie wiadomo – w zdrowym ciele, zdrowy duch!

zakątek solny

Wypełniony blokami solnymi, które zmieniają powietrze w klimat podobny do morskiego. Przebywając w takim pomieszczeniu czuje się podobne efekty, jak inhalując się roztworem soli morskiej lub kapiąc się w soli leczniczej. Odpręża, relaksuje i obniża ciśnienie.

Grupa ludzi ćwiczy jogę koło stawu w folwarku matecznik

joga

Nieustannie zyskuje nowych zwolenników. Nie dość nie poprawia wydolność, ale wpływa też pozytywnie na elastyczność mięśni i świadomość własnego ciała. Na naszym obiekcie można się skutecznie wyciszyć i zrelaksować przy jodze. Namaste!

Dzieci grające w minigolfa na obozie w folwarku matecznik

MINIGOLF

Który stanowi świetną rozrywkę dla najmłodszych. Ale nie tylko – randka we dwoje przy mini golfie to romantyczny sposób na spędzenie czasu razem przy świetnej zabawie.

piłkarz akademii reissa na obozie piłkarskim w sędzinku

PIŁKA NOŻNA

 Do usług gości oddajemy boisko typu orlik z nawierzchnią trawiastą.  Integracja z rówieśnikami oraz duch sportu i rywalizacji to tylko niektóre z zalet grania w piłkę nożną!

Młodzież grająca w siatkówkę plażową na terenie folwarku matecznik

SIATKÓWKA

Boisko piaszczyste do gry w siatkówkę/badmintona. Gry zespołowe poprawiają umiejętność pracy w grupie i uczą doceniania zwycięstwa i godzenia się z porażką. Jest to też okazja do dobrej zabawy i wysiłku fizycznego.

Dzieci jeżdżące na rowerach podczas obozu sportowego

ROWERY

Udostępniamy opcję wynajęcia rowerów i zwiedzenia okolicy, a jest co zwiedzać – niedaleko rozciąga się gospodarstwo z alpakami i kucykami, jezioro Niepruszewskie, lasy idealne na grzybobranie pod Poznaniem i opuszczony pałac w Sędzinach.

Uśmiechnięte dzieci na placu zabaw

PLAC ZABAW

Opcja dla najmłodszych, z której szkoda nie skorzystać. Huśtawki, zjeżdzalnie oraz piaskownice pozwalają dzieciom na długie godziny zabawy.

Rozkładane krzesło obrandowane folwark matecznik

strefa chillu

Zestaw leżaków i hamaków obok naszego stawu. Idealne, aby spokojnie usiąść i odpocząć w towarzystwie swoich najbliższych osób lub spokojnie poczytać i się wychillować.

Grill i stoły na tle boisko piłkarskiego

ognisko

Dysponujemy polaną na rozpalenie ogniska, kijkami i specjalnie ogrodzonym miejscem na ogień, aby wszystko było jak najbardziej bezpieczne. Gitara, wspólne karaoke i pyszne kiełbaski z ogniska – brzmi jak idealny przepis na letni wieczór?

Gra w boule

BOULE

Gra wywodząca się z Francji, której celem jest, aby rzucić jak najbliżej świnki – kuli celu. Każdy może wziąć udział w zabawie, zasady nie należą do skomplikowanych, a zabawa jest przednia!

nordic walking

Forma rekreacji w terenie, od paru lat nie zdobywająca coraz większą liczbę fanów tego typu aktywności. Co najważniejsze, jest to mniej kontuzyjna aktywność od biegania czy jazdy rowerem, więc można ją uprawiać w każdym wieku.

Podróż łódką przez uroczy staw w dworku Matecznik

wędkarstwo

Na terenie obiektu znajduję się zarybiony staw, który stanowi gratkę dla fanów wędkarstwa. Hobby, które wymaga dużo cierpliwości, ale które w efekcie daje bardzo dużo satysfakcji.

Dzieci na obozie wakacyjnym grają w gry planszowe

gry planszowe

Do użytku gości dajemy planszówki do spędzania długich godzin integrując się wspólnie. Uwaga: spędzanie czasu z najbliższymi przy grach planszowych to uzależniająca forma rozrywki!

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora: FOLWARK MATECZNIK zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) w związku z obsługą formularza zgłoszeniowego, kontaktu i udzieleniem informacji przez Administratora na temat sprawy określonej w kwestionariuszu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Oświadczam, że podaję dane osobowe dobrowolnie i są zgodne z prawdą.

instrukcje dojazdu

Folwark znajduje się w odległości około 30 km od centrum Poznania, w gminie Duszniki Wielkopolskie. Najłatwiej kierować się na Buk, a stąd dalej na Pniewy.

Aby do nas dojechać, w miejscowości Sędziny (mniej więcej w połowie drogi między Bukiem a Dusznikami), należy skręcić na Sędzinko i dojechać aż do kapliczki na końcu asfaltowej drogi. 

Stąd nie sposób nie zauważyć Folwarku, który rozciąga się po lewej stronie od kapliczki.

dworek w Sędzinku