O nas

o folwarku matecznik

Na terenie Folwarku mieści się zabytkowy Dworek, którego historia sięga XIX w. oraz Spichlerz. Obiekty zostały odnowione ze szczególną dbałością o historyczne elementy, tak aby zachować niepowtarzalny klimat dawnych lat.

Dworek - Twoje miejsce pod poznaniem

DWIE SALE: KOMINKOWA I CEGLANA

W PEŁNI WYPOSAŻONA KUCHNIA

15 MIEJSC NOCLEGOWYCH W 3 APARTAMENTACH

PIWNICA: SAUNA, SIŁOWNIA, STREFA CARDIO, WINIARNIA

PIĘKNY
OGRÓD 

WNĘTRZE DWORKU

Minimalistyczny dworek pod Poznaniem został urządzony z myślą o poprzednich właścicielach. Wszystko po to, aby nie przyćmić tego co najpiękniejsze. Drewniane, solidne drzwi wejściowe do salonów, ściany wypełnione oryginalną czerwoną cegłą oraz unikalna piwnica to tylko część historii, którą udało nam się przywrócić do życia.

Zabytkowe wnętrza dworku mieszczą w sobie pozostałości po dawnych właścicielach, które nadają wiekowego klimatu dla obiektu.

Oryginalne stare drewniane 16wieczne drzwi w folwarku matecznik

Rozkład pomieszczeń w dworku

Zabytkowa winnica w folwarku matecznik

ceglana piwnica

SAUNA
GROTA SOLNA
WINIARNIA
SIŁOWNIA
STREFA CARDIO
ŁÓŻKO DO MASAŻU

Stary komplet mebli w królewskim stylu

PARTER

HOL
2 SALE
BIURO
KUCHNIA
TOALETY

PIĘTRO

3 APARTAMENTY MOGĄCE POMIEŚCIĆ DO 15 BLISKICH OSÓB
Sauna fińska w zabytkowym dworku
Siłownia w zabytkowej piwnicy

sauna

Łaźnia fińska, którą rozgrzać można nawet do 110°C.

rollmasaż

W pełni wyposażona siłownia ze strefą cardio.

grota solna

Zrelaksuj się na leżaku w otoczeniu płynącej w naczyniach solanki. Czyste powietrze odpręża i wspomaga leczenie wielu chorób.

Spichlerz - IDEALNA SALA NA WYNAJEm

KLIMATYZOWANA SALA

W PEŁNI WYPOSAŻONA
KUCHNIA

NOCLEG DLA 30 GOŚCI

MNÓSTWO ATRAKCJI

PIĘKNY
OGRÓD 

Wnętrze Spichlerza

Wnętrza Spichlerza zostały wykończone w duchu minimalizmu, zachowując ceglane sklepienia oraz surowy charakter sali, która swoim wyglądem przypomina o jego historii. Przez swoja neutralność każdy styl dekoracji będzie do niej pasował.

Podobnie jak Dworek, budynek należał do majątku rodziny Kuraszów i pełnił funkcje magazynowe. To właśnie tutaj składowano plony rolnicze, hodowane na żyznych, wielkopolskich ziemiach.

Przez lata budynek nie był remontowany, co niestety doprowadziło do jego znaczącej dewastacji. Historia oraz klimat Spichlerza nie pozwoliły jednak na rozbiórkę. Remont zajął nam kilka długich lat, ale było warto.

Wnętrza Spichlerza zostały wykończone w duchu minimalizmu, zachowując ceglane sklepienia oraz surowy charakter wnętrza, który swoim wyglądem przypomina o jego historii. To właśnie ten klimat oraz wyjątkowość tworzą idealne miejsce do organizacji wesel, przyjęć rodzinnych czy też spotkań firmowych. Spichlerz oferuje wnętrza, gotowe pomieścić nawet 100 osób w klimatyzowanej sali oraz pokoje, oferujące do 30 miejsc noclegowych.

ORGANIZACJA WESELA Z PASJĄ

Dworek oraz Spichlerz to obiekty, w które wkładamy całe serce. Nasze wieloletnie doświadczenie przy organizacji ślubów sprawiło, że chcemy pomagać Wam przy tym dniu. Dlatego posiadamy dodatkową ofertę m.in. ślub plenerowy.

zaślubiny na świeżym powietrzu pod Poznaniem

ŚLUB HUMANISTYCZNY, CYWILNY LUB KOŚCIELNY – ZAŚLUBINY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU POD POZNANIEM

Jeśli marzysz o ślubie pod chmurką, to jesteś w dobrym miejscu – dysponujemy odpowiednimi do tego warunkami. Ślubny kobierzec pod gołym niebem to niezapomniane miejsce na wyznanie sobie uczuć i napisanie własnej przysięgi małżeńskiej. Coraz więcej osób skłania się ku tej opcji brania ślubu i wcale się nie dziwimy – jest to bardzo romantyczna opcja wyznania sobie najgłębszych uczuć. Kobierzec ustawiony jest przy naszym zarybionym stawie, więc przy odpowiedniej aranżacji, będzie to niezapomniana chwila dla Was obojga.

ZAARANŻUJ NASZĄ PRZESTRZEŃ – ŚLUB PLENEROWY W WIELKOPOLSCE

Ogród Folwarku to prawie jeden hektar powierzchni, dzięki któremu jesteśmy w stanie zaaranżować strefę chilloutu, bbq czy też pozwolić firmom zewnętrznym takim jak: proseccovan, mobilnej fotobudce na możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji pod chmurką. Zapytaj nas koniecznie o możliwości aranżacji przestrzeni.

zaślubiny i wesele w plenerze

Historia Folwarku

Mało kto wie, że w gminie Duszniki, około 30 km na zachód od Poznania, znajduje się miejsce, które kilkaset lat temu mógł odwiedzać nawet sam Mieszko I.

Wczesnośredniowieczny gród Sędzinko-Zalesie (jeden z czterech odkrytych z tamtego okresu), można wiązać z okresem plemiennym między  VIII a X wiekiem. Pełnił on rolę centrum, któremu podporządkowana była ludność otaczających go osad. Do dzisiaj gród stanowi jeden z najcenniejszych zabytków gminy, również dzięki zachowanym wałom grodowym o wysokości ok. 5 metrów na całym obwodzie.

To właśnie tutaj, nieopodal pierwszej osady naszych przodków, powstał malowniczy obiekt natchniony przez tradycję, naturę i marzenia. Folwark Matecznik to miejsce gdzie można na chwile się zatrzymać, spędzić czas z tymi którzy są dla nas ważni i pooddychać świeżym powietrzem, z dala od zgiełku wielkich miast. Nie mamy telewizorów, staramy się nie używać internetu i żyć w zgodzie z naturą. Chcielibyśmy, abyście poczuli ten stan, kiedy dzień można zacząć popijając kawę przy dźwięku śpiewu ptaków, popołudniami biegać bosymi stopami po trawie, a wieczorami wpatrywać się w najpiękniejszy skrawek bezchmurnego nieba z milionem gwiazd. Czekamy tutaj na Ciebie.
Do zobaczenia!

Dworek na Wesele z Zewnątrz
Zabytkowy dworek koło Poznania od frontu

Obserwuj Folwark MATECZNIK na social media