Wesele w stylu industrialnym – jak urządzić?

Pary młode coraz częściej urządzają wesela w różnym stylu, tak, żeby odzwierciedlało to charakter nowożeńców. Motyw przewodni nadaje całej ceremonii niezapomnianego stylu, który będzie już zawsze miło kojarzyć się gościom z tą konkretną uroczystością. Dodatki, kolory i upominki dla gości to tylko niektóre elementy, które muszą być spójne i mieć w sobie coś z motywu przewodniego wesela. Wybierane style są niezwykle różnorodne, te najbardziej popularne to styl rustykalny, boho oraz industrialny – któremu przyjrzymy się dzisiaj nieco bliżej.

styl industrialny - czym się charakteryzuje?

Styl industrialny ma swoje korzenie w Nowym Jorku, kiedy to w połowie XX wieku zaczęto przekształcać fabryki oraz budynki gospodarcze na budynki mieszkalne. Surowe przestrzenie, ściany z czerwonej cegły, dużo drewna i wnętrza rodem ze starej fabryki to tylko niektóre cechy stylu industrialnego. Wnętrza industrialne tworzą budynki, które wcześniej nie były budynkiem mieszkalnym; często są to tare budynki, które przeszły renowację, fabryki, stare sklepy, które zagospodarowane zostały na nowo. We wnętrzach tego typu widać jak elementy z przeszłości łączą się z nowoczesnością.

industrialne wnetrze sala pod poznaniem

industrialna sala weselna

Organizując wesele w stylu industrialnym należy szukać sali, która za cel przyjmuje minimalistyczne wnętrza, wysokie ściany, małą liczbę ozdób i najbardziej surowe elementy, jak beton i drewno. Najlepsze ozdoby to te z elementami metalowymi, industrialne kinkiety, ściany w chłodnej i stonowanej kolorystyce – kolory, które najbardziej pasują do tego typu wnętrz to czarny, szary, biały. Minimalistyczne elementy najbardziej wpasowują się we wnętrza industrialne. Duża ilość świec, drewno, beton, girlandy żarówkowe to ozdoby pasujące do industrialnych przestrzeni.

sala industrialna pod poznaniem w minimalistycznym dworku

W przypadku wesela, wybór odpowiedniego miejsca to już połowa sukcesu. Trudno jest zrobić industrialne wesele w eleganckim pałacu z marmurowymi ścianami, koniecznie musi to być miejsce z typowo surowym wnętrzem. Ze swojej strony polecamy minimalistyczny dworek, który dobrze wpasuje się w motyw industrialnego wesela. Dużym plusem jest to, że wszelkie ozdoby, jak girlandy kwiatów, wpasuje się w ten dość uniwersalny rodzaj wnętrza sali oraz to, że dużą liczbę ozdób można wykonać samodzielnie w dom, rewitalizując stare przedmioty. 

Zdjęcia z wesel w naszym obiekcie pojawiają się na Instagramie – jeśli interesuje Cię wesele w obiekcie z industrialnym wnętrzem, skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci ofertę weselną.