Ślub w plenerze

Ślub w plenerze od kilku sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przyszłych Par Młodych. Jest to idealna okazja do nadania ceremonii bardziej indywidualnego i nowoczesnego charakteru. Tego typu uroczystości często kojarzone są z ceremonią na świeżym powietrzu, długimi rzędami białych krzeseł i pięknymi ozdobami unoszonymi na wietrze.

Śluby cywilne lub humanistyczne są coraz częściej wybierane jako alternatywa do ślubu kościelnego. Chcesz dowiedzieć się czym różni się ślub cywilny od humanistycznego?  Zapraszamy do naszego poprzedniego artykułu: LINK

W dzisiejszym artykule opiszemy Wam na co należy zwrócić uwagę organizując ślub w plenerze.

 

ślub w plenerze blisko poznania

Organizacja ślubu plenerowego niesie ze sobą dużo organizacji, natomiast zaślubiny w naturalnej, pięknej scenerii z pewnością to wynagrodzą! W zależności czy zależy Wam na ślubie cywilnym, czy humanistycznym należy pamiętać o kilku kwestiach:

  1. Formalności – należy wybrać się do Urzędu Stanu Cywilnego, właściwego dla miejsca, w którym planujecie wziąć ślub – nie do Urzędu zgodnego z Twoim miejsce zameldowania. Następnie wnosi się opłatę 84 zł i ustalacie datę i miejsce zaślubin. Po otrzymaniu zgody należy uiścić opłatę w wysokości 1000 zł. Trzeba pamiętać, że nie zawsze urzędnik może zgodzić się na taki rodzaj ślubu – należy zwrócić uwagę czy miejsce jest adekwatne do sytuacji i zachowuje uroczystą formę uroczystości.
  2. Odpowiednie przygotowanie miejsca – należy przygotować godło, stolik dla urzędnika / celebranta, krzesło, miejsce dla Pary Młodej oraz dla zaproszonych Gości. Może być także potrzebne odpowiednie nagłośnienia.
  3. Dekoracje – odpowiednia oprawa zawsze zrobi robotę! Białe zwiewne wstążki, dużo kwiatów, lampiony, nadadzą wyjątkowości tego miejsca.
  4. Warunki pogodowe – z pewnością każdy obawia się tej kwestii. Tutaj należy przygotować PLAN B. Zaopatrzcie się w parasole dla Gości. Inną możliwością jest także postawienie namiotu ogrodowego, gdzie będzie można przenieść ceremonię zaślubin. Dobre przygotowanie sprawi, że nic nas nie zaskoczy i nie popsuje tego wyjątkowego dnia.
  5. Oświetlenie – zadbajcie o oświetlenie, które z jednej strony będzie spełniało swoją funkcję i rozświetlało teren, ale z drugiej będzie również tworzyło klimatyczny nastrój.
  6. Transport – w zależności jakie miejsce wybieracie, pamiętajcie, że nie wszyscy będą mieli swój transport. Jeśli decydujecie się na zaślubiny w innym miejscu niż będzie organizowane przyjęcie weselne – pamiętajcie o swoich Gościach.
organizacja ślubu w plenerze w folwarku matecznik

Szukasz miejsca na zaślubiny plenerowe w Wielkopolsce?

W Folwarku Matecznik mamy specjalne przeznaczone do tego miejsce! Przy malowniczym stawku na terenie obiektu, znajduje się altanka, w której niejeden ślub już się tam odbywał. Chętnie pomożemy Tobie w organizacji, powiemy do jakiego Urzędu należy się zgłosićw kwestiach formalnych oraz przygotujemy odpowiednie miejsce dla Urzędnika, Pary Młodej i Gości.

A po zaślubinach plenerowych wspólnie z Gośćmi możecie bawić się w Sali Spichlerz

sala spichlerz po zaślubinach plenerowych