Ślub zimą – tak czy nie?

Sezon ślubny zwykle trwa krótko. Zaczyna się wraz z pojawieniem się ciepłych dni wiosny, a kończy wczesną jesienią. Wizja ślubu zimą zwykle odstrasza młode pary. Dlaczego tak jest?

 

POGODA I UBIÓR

Wesela kojarzą się z ciepłym dniem, klimatycznym wieczorem i lekkimi, zwiewnymi sukienkami. Organizując wesele zimą, trzeba więcej zainwestować w ubiór. Pan Młody zapewne posiada czarną kurtkę lub płaszcz, który może odziać, natomiast dla Panny Młodej jest to kolejny wydatek. Często jednorazowy. Ponad to, w zimę należy zwrócić uwagę na dwie pary obuwia – jedne cieplejsze (np. kozaki, botki) i drugie na zmianę.

Ludzie obawiają się, że będzie zimno, szaro, pochmurnie. Tak jak na sali przy dobrej zabawie nie ma to dla większości gości weselnych znaczenia, tak młode pary biorą to pod uwagę planując ślubną sesję zdjęciową.

SESJA ZDJĘCIOWA – FILMOWA ATMOSFERA

Biorąc ślub w obiekcie z pięknym terenem, aż żal nie skorzystać z okazji zrobienia ślubnej sesji zdjęciowej. Na terenie Folwarku Matecznik znajduje się mała wysepka z miejscem do zaślubin , staw oraz duży zielony teren, który zimą jest równie magiczny, jak latem. Wyjątkowo bajeczna, chłodna oprawa rodem z „Królowej Śniegu” może zapewnić fotografie ślubne, jakich nie ma nikt z waszych znajomych.  Nie zapominajmy jednak o tym, że ślubną sesję zdjęciową można również wykonać kilka miesięcy po ślubie, kiedy natura zaczyna kwitnąć. Często nowożeńcy wykonują kilka sesji zdjęciowych: w obiekcie podczas wesela, nad morzem czy nawet zagranicą.

WIĘCEJ WOLNYCH TERMINÓW

Dlaczego warto wziąć ślub zimą? Przede wszystkim dlatego, że jest znacznie więcej wolnych terminów. Wybierając termin letni trzeba się liczyć z tym, że sala może być już niedostępna. Ludzie rezerwują obiekt z wyprzedzeniem nawet o 3 lata.

Prawdopodobnie termin zimowy może również pasować większej ilości zaproszonym. Często zdarza się tak, że latem, jesteśmy zaproszeni na trzy, cztery, czy pięć wesel. Z pewnością entuzjazm gości weselnych będzie większy, słysząc, że wesele wyprawiane jest w grudniu! Dlaczego? Bo prawie nikt tak nie robi 😊

Gdy na dworze chłodniej, łatwiej też być razem. Goście będą się mniej rozpraszać, będą mniej czasu spędzać na spacerach wokół obiektu, a będą więcej rozmawiać, tańczyć i celebrować ten wyjątkowy dzień.

NIŻSZE KOSZTY

Terminy zimowe nie są aż tak oblegane, co przekłada się na to, że są zazwyczaj tańsze. Okres od października do kwietnia to często okres „poza sezonem”, dlatego dla osób, które planują wspólne życie, a nie mają wystarczających środków na wielkie wesele, proponujemy skorzystać z tej okazji.

USŁUGODAWCY

Ponad to, z racji tego, że mniej wesel odbywa się zimą, nie będzie problemu ze znalezieniem wolnego terminu u dekoratora, fotografa czy kamerzysty. Jest to dla Was duży komfort, w znalezieniu odpowiednich usługodawców.

OSZCZĘDNOŚĆ

Każda usługa poza sezonem weselnym jest tańsza o ok. 15-20%. Za zaoszczędzone pieniądze, a może to być nawet z 15 tysięcy złotych, można wyjechać na egzotyczną podróż poślubną (nie zapominając, że zimą podróże są także tańsze!) albo zacząć wspólnie budować nowe życie.

WESELE ZIMĄ W FOLWARKU MATECZNIK

Serdecznie zapraszamy do zorganizowania zimowego wesela w Folwarku Matecznik. Mamy jeszcze wolne terminy w 2023 i 2024 roku. Nasz obiekt z pewnością może wyglądać jak filmowa sceneria na Twoim weselu!

Wystrój sali na pierwszą komunię świętą

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I POZNAJ SZCZEGÓŁY:

e-mail: kontakt@folwarkmatecznik.pl
tel: +48 510 799 693