Na co powinny zwrócić uwagę pary planujące wesele? – wskazówki

Angelika Paech, managerka Folwarku Matecznik, przygotowała parę wskazówek dotyczących planowania wesela. Jako osoba, która na co dzień ma do czynienia z parami młodymi, ma duże doświadczenie i  wie co jest najważniejsze przy planowaniu uroczystości:

Wesele i cały proces przygotowawczy tej uroczystości to bardzo emocjonujący czas, nie trudno wtedy o przeoczenie, bądź zapomnienie o którymś z elementów ceremonii lub przyjęcia.

Jako osoba która nie jedno wesele ma już za sobą, sam proces przygotowania do świętowania zaczęłabym od listy, listy i jeszcze raz listy. Przytaczając przysłowie powtarzane przez moją babcie „ co na papierze to w głowie”.

motyw weselny ułatwi sprawę

Nie bójmy się spisywać swoje pomysły, być może po skonfrontowaniu paru kartek  z zapiskami okaże się, że wcale nie marzymy o weselu na 150 osób ..a tyle nam wyszło, kiedy zaczęliśmy wymieniać osoby z którymi chcemy celebrować ten dzień. Aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas organizacji wesela jest bardzo dużo, na samym początku zastanówmy się – na czym nam najbardziej zależy. To para młoda decyduje, czy wolą aby goście bawili się w swojskiej stodole z rustykalnym wystrojem, a cała uroczystość skłaniać się będzie ku luźniejszym klimatom, gdzie goście cieszą się swoją wzajemną obecnością, czy też może wolą urządzić wesele w industrialnej sali ze ścianami z czerwonej cegły i surowym wnętrzem… być może o tym właśnie marzycie?

Pamiętajcie że jeśli określicie swój styl na początku planowania i wybierzecie motyw przewodni wesela, usługodawcy, w tym Folwark Matecznik, którzy będą pomagać Wam zadbać o detale, mają wśród swoich znajomych z branży kontakty, które chętnie polecą, aby każdy element wydarzenia był spójny, a wasze głowy spokojne. 

sala weselna pod poznaniem sedzinko folwark matecznik

Od czego zacząć planowanie wesela?

Lista gości – robiąc listę gości załóżmy sobie tolerancje błędu obliczeń – 20%, wliczamy w to osoby które z różnych przyczyn mogą nie pojawić się na naszym wydarzeniu, bądź też osoby które w pierwszych rozważaniach nie były brane pod uwagę, lecz przed samą uroczystością nie mogło by ich zabraknąć. To pozwoli nam przejść do kolejnego etapu jakim jest poszukiwanie sali na wesele.

Jaką sale na wesele wybrać – po pierwsze, taką która pomieści wszystkich gości, chyba nie ma cięższych wybojów niż wykluczanie osób z listy, kiedy po zwiedzeniu sali okazuje się ze z deklarowanych 80 osób możemy zaprosić 40. Zachęcam, aby umawiać się na spotkania w obiekcie, który nam się spodobał, fotografie a stronach internetowych czy portalach mogą nie oddać stanu faktycznego miejsca.

Po drugie – taką która będzie wpisywała się w nasz styl, wchodzicie tam i wiecie że w tym miejscu chcecie przetańczyć cała noc.. Dlaczego jest to tak ważne?

Z kilku powodów – sala w danym stylu powoduje, że nie potrzebujemy dużego nakładu ozdób i dekoracji, za które często dodatkowo musimy zapłacić (obecnie nie małe pieniądze), po to by czuć się dobrze w danym miejscu,

Pomijając aspekt finansowy,  wspomnienia są ulotne, fotografie zapisują piękne chwile na obrazach , a wiec zadbajmy aby nasze obrazy miały odpowiednie tło.

Sale weselne prześcigają się w pomysłach, jak wyróżnić się na tle konkurencji, i ściągnąć do siebie gości. Często wybierając sale w konkretnym stylu mamy tez do dyspozycji otoczenie, ogród bądź dodatkowe atrakcje wpisujące się w klimat, które mogą pomóc nam zapewnić dodatkowe atrakcje dla naszych gości.

jak usadzic gosci pomysly kreatywne tablice informacyjne folwark matecznik

Będąc na sali weselnej warto dopytać o:

dostępne stoły i krzesła: często sale maja kilka różnych wariantów do wyboru,

klimatyzacje – czy znajduje się na sali, zwłaszcza jeśli planujemy wesele w ciepłych miesiącach,

miejsce na ustawienie stołów tematycznych; candy bar / wiejski stół /alkobar– czy jest możliwość wygospodarowania przestrzeni /czy jest to dodatkowo płatna opcja,

miejsce na fotobudkę lub napisy „love” / „miłość” – czy dana sala posiada takie gadżety, czy ewentualnie wyrażają zgodne na wstawienie tego typu atrakcji.

Jeśli interesuje Was wesele w Folwarku Matecznik, zachęcam do kontaktu. Udzielę wskazówek oraz pomocy przy organizowaniu wesela w naszym obiekcie. Zapraszam!