Wszystko w jednym miejscu, czyli o możliwościach weselnych w Folwarku Matecznik

Planując swoje wesele trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Nieraz sam ślub oraz wesele odbywają się w miejscach oddalonych od siebie o nawet kilkadziesiąt kilometrów, przez co Para Młoda oraz ich goście tracą wiele czasu, który mogliby wykorzystać na zabawę weselną. W Sędzinku, gdzie mieszczą się nasze obiekty, możecie w jednym miejscu zarezerwować zarówno miejsce na ślub plenerowy, salę na wesele, jak i noclegi.

Zaślubiny plenerowe

Na wyspie usytuowanej tuż obok naszych sal, w otoczeniu stawu znajduje się drewniany domek, który może posłużyć za stelaż dla dekoracji podczas ślubu na świeżym powietrzu. Zielona wyspa i okalające ją drzewa dają przepiękne i naturalne tło dla zdjęć, które upamiętnią te jedne z najważniejszych chwil.

Specjalnie na Państwa życzenie przygotujemy wszystko, co potrzebne dla Pary Młodej, gości i urzędnika. Niezbędne godło, mikrofony czy głośnik to rzeczy, o których przygotowanie zatroszczymy się my – jako obsługa Folwarku Matecznik.

Co więcej, przygotujemy stolik, który posłuży do złożenia podpisów, białe krzesła dla Pary Młodej oraz Świadków, a także ławki dla reszty gości. Stworzy to idealnie stworzony do wesela biały klimat, który uwieńczony zostanie dodatkowymi dekoracjami dobranymi według Państwa preferencji.

wesele w plenerze w wielkopolsce

Sala weselna

W tym zakresie oferujemy naszym Gościom szeroki wachlarz możliwości – 3 sale, które można wynająć razem lub osobno. Dwie mniejsze – Ceglana oraz Kominkowa znajdują się w Dworku. Obie są tej samej wielkości. Każda z nich może pomieścić nawet 35 osób. Łączy je korytarz często wykorzystywany jako parkiet taneczny. Kolejna sala, ta znajdująca się w Spichlerzu, może pomieścić nawet 100 osób. Stoły ustawimy według Państwa preferencji. Mogą się Państwo zdecydować na te okrągłe, przy których może usiąść do 11 osób lub prostokątne, które ułożymy w dowolnie wybrany kształt. Co więcej, zapewnimy dodatkowe stoły niezbędne do bufetu kawowego, miejsca na alkohol czy pamiątkową księgę gości. Firma cateringowa, z którą współpracujemy zadba o to, aby nikt z Waszych gości nie wyszedł z imprezy głodny. Problemu nie stanowi dopasowanie menu pod Państwa gusta oraz zapewnienie dodatkowych atrakcji.

Noclegi

W ramach wynajmu miejsca na wesele, oferujemy Państwu również noclegi dla Pary Młodej i gości. W Spichlerzu znajduje się 12 pokoi, w których zakwaterować się może nawet 30 osób. Znajdują się one tuż nad salą, tak że jest to najwygodniejsze rozwiązanie. W Dworku, również tuż nad salami znajdują się trzy nasze apartamenty. Mogą one pomieścić 15 osób.

Dzięki możliwości przeprowadzenia zaślubin plenerowych na wyspie znajdującej się na naszym terenie, wynajęciu jednej z sal oraz zarezerwowaniu noclegów w obiektach, cała Wasza uroczystość może odbyć się w jednym miejscu bez konieczności tracenia czasu na przemieszczanie się pomiędzy lokalizacjami. Nasz kalendarz na rok 2024 nie jest jeszcze w całości zapełniony, co oznacza, że możecie się z nami kontaktować mailowo lub telefonicznie, Później, umówić się na spotkanie w Folwarku i zarezerwować Wasz wymarzony termin uroczystości.

sesja zdjęciowa ślubna w poznaniu obok sali weselnej w wielkopolsce