Jak tworzymy ekologiczny obiekt?

Ekologia to temat, który od paru lat cały czas zyskuje na popularności, a większość marek stara się prowadzić styl marki na bardziej ekologiczny. Jest to trend, który szczęśliwie nie zniknie szybko, a wręcz przeciwnie – staje się bardziej popularny i staje się wytyczną, która jest obecna w prawie każdej przestrzeni.

Cały czas wzrasta świadomość ekologiczna marek, które stale starają się przekształcić swoją strategię marki na bardziej ekologiczną. Folwark Matecznik jest obiektem, który od początku dbał o ekologię i w duchu natury rozpoczynał swoją przygodę.

Jak dbamy o ekologię?

Przejmując teren Folwarku Matecznik powzięliśmy postanowienie stworzenia obiektu przyjaznego dla ludzi i dla natury. Zasadziliśmy ponad 300 drzew oraz zbudowaliśmy ekologiczną oczyszczalnię nawadniającą roślinność. Korzystamy z fotowoltaiki, a na naszym terenie znajduje się zarybiony staw z naturalną hodowlą ryb oraz budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy. Papier wykorzystywany jako papeteria obiektu powstał z recyklingu, podczas sprzątania używamy też specjalnych ekologicznych środków czystości. Chcemy, aby cały obiekt tworzył miejsce, gdzie propagujemy zdrowy styl życia dla wszystkich gości, i to od najmłodszych lat.

folwark matecznik ekologiczny obiekt budki dla ptakow i nietopezy