Jak zorganizować wieczór panieński? Poznaj nasze wskazówki!

Wieczór panieński to niezwykłe wydarzenie dla przyszłej Panny Młodej. Z jednej strony jest to moment pożegnania stanu wolnego, a z drugiej – dobra zabawa. Ważne jest, aby wiedzieć co preferuje przyszła Panna Młoda – czy uwielbia szalone imprezy w klubie, czy woli bardziej na spokojnie spędzić czas z przyjaciółkami.

Kiedyś takie wydarzenia organizowane były dzień przed ślubem. Obecnie organizuje się je z dużym wyprzedzeniem. Kwestią organizacji najczęściej zajmuje się świadkowa, siostra lub najbliższa przyjaciółka, często z pomocą innych zaproszonych dziewczyn. Jest to dzień pełen niespodzianek dla bohaterki wieczoru.

1.Pomysł

Niezależnie od tego, gdzie spędzicie wieczór panieński – musi być to wyjątkowa i niezapomniana chwila. Możliwości jest wiele. Jeśli ma być to impreza w klubie– warto wybrać klub z odpowiednią muzyką oraz wynająć lożę.

Jeśli chcecie spokojniej spędzić ten wieczór, dobrym wyborem będzie wybranie się do SPA. Wspólne masaże, czas spędzony na manicure to idealna chwila, aby odpocząć, zrelaksować się i poplotkować z przyjaciółkami.

Wieczór panieński latem – proponujemy garden party! Popularne jest teraz organizowanie tego wieczoru w stylu boho, rustykalnym, na świeżym powietrzu. Palety, kocyki, lampki i odpowiednia muzyka stworzą niepowtarzalny klimat.

Kilkudniowy wyjazd do innego miasta to idealny sposób na odwiedzenie pięknych miejsc, spróbowanie różnych lokalnych przysmaków i wieczorny wypad na miasto. W cieplejszych miesiącach można także pomyśleć o wypadzie nad jezioro- długie noce, pełne wspólnych rozmów, a do tego ognisko.

2.Kwestie Organizacyjne

Po pierwsze – lista gości. Warto poprosić o sporządzenie takiej listy przyszłą Pannę Młodą. To ona najlepiej wie, z kim chce spędzić swój ostatni dzień wolności, kto jest dla niej najbliższy.

Mając już listę uczestniczek, trzeba wybrać konkretny termin. Najlepiej ustalić go znacznie wcześniej, aby każdemu pasowało i by mógł sobie odpowiednio zaplanować ten dzień.

Następnie należy określić budżet. Najczęściej koszty całej organizacji wieczoru panieńskiego pokrywane są wspólnie przez wszystkie uczestniczki (z wyjątkiem przyszłej Panny Młodej). Pod uwagę należy wziąć także możliwości finansowe zaproszonych – od tego zależy na ile atrakcji możemy sobie pozwolić i jaki prezent możemy Pannie Młodej podarować.

Jak mamy ustaloną listę gości, termin oraz budżet można wziąć się za bardziej szczegółowe planowanie. Należy wybrać odpowiednie miejsce (jeśli impreza nie odbywa się w domu należy pamiętać o zrobieniu rezerwacji), dekoracje, jedzenie, ustalić harmonogram. Często dziewczyny także wybierają odpowiedni dress code.

3.Zabawy i Warsztaty

Aby ciekawie spędzić ten wyjątkowy czas, nie może zabraknąć zabaw! Trzeba tutaj jednak uważać na ile możemy sobie pozwolić. Zabawy należy dostosować do Panny Młodej. Oprócz różnych quizów o mężu, testów na dobrą żonę, certyfikatach warto pomyśleć o ciekawych warsztatach: plecenie wianków, robienie świeczek sojowych, warsztaty kulinarne. Wszystko warto uwiecznić na wspólnej sesji zdjęciowej!

Organizacja wieczoru panieńskiego to odpowiedzialne zadanie, ponieważ takie wydarzenie zdarza się tylko raz w życiu!

4.Dlaczego warto wybrać Folwark Matecznik?

Folwark Matecznik oferuje wynajem obiektu na wyłączność. Na wieczory panieńskie serdecznie polecamy Dworek, a w nim: dwie klimatyczne salki, długi korytarz, który służy jako parkiet taneczny, dobrze wyposażona kuchnia oraz trzy apartamenty (ok. 12-17 miejsc noclegowych).

Na większe wydarzenia mamy także Spichlerz – duża sala do 100 osób, 12 pokoi (ok. 28-30 miejsc noclegowych) oraz dobrze wyposażona kuchnia.

Aby wyjątkowo spędzić wieczór panieński w Folwarku proponujemy także skorzystanie z naszej sauny, strefy chillout, bądź przygotowanie ogniska. – mamy do tego odpowiednie miejsce!

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Sędzinka. Obiekt znajduje się ok. 30 km od Poznania w pięknej Wielkopolsce. Można umówić się również na spotkanie w celu obejrzenia obiektu.