Jak degustować wino?

Podziemia dworku w Folwarku Matecznik kryją w sobie dużo tajemnic – jednym z nich jest piwniczka z winem. Jak powszechnie wiadomo ten trunek należy do najbardziej złożonych jakie istnieją. Wino często towarzyszy nam przy wielu okolicznościach, jak uroczyste kolacje lub zwyczajne spędzanie czasu ze znajomymi.

W nawiązaniu współpracy z winiarnią Wino+ do dyspozycji mamy wina białe, czerwone, musujące, polskie i różowe – o konkretną ofertę należy pytać obsługę obiektu.

Jak degustować wino?

Wlewając wino do kieliszków należy zwrócić uwagę na jego kolor, a następnie aromat. Następnie próbujemy smaku wina – nie połykamy, a rozprowadzamy po jamie ustnej. Po smaku możemy poznać najwięcej szczegółów, wszystkie szczepy oraz aromaty. Według niektórych sommelierów poprzez smakowanie wina możemy poznać jego historię.

Dysponujemy winami o różnych szczepach i odmianach – najwięcej mamy win wytrawnych, które idealnie wpasowują się do degustacji oraz uroczystych kolacji. Do degustacji proponujemy również deskę wyselekcjonowanych serów.  

Konkretną ofertę win w Folwarku przedstawi obsługa obiektu.