Inspiracje na ekologiczne prezenty dla nowożeńców

Eko tryb życia w ostatnim czasie jest dość często praktykowany przez młodych ludzi. Dbanie o środowisko powinno obejmować coraz szersze dziedziny życia, by jak najszybciej przejść do zero-waste. Często prezenty, które dostajemy lub po darowujemy nie są ani praktyczne, ani ekologiczne, dlatego warto pomyśleć o podarunku, który nie tylko przyniesie uśmiech, ale również nie będzie szkodliwy dla planety.

Pieniądze – najbardziej eko rozwiązanie

Kto nie lubi pieniędzy, niech pierwszy rzuci kamieniem. Taki typ prezentu nie tylko oszczędza nam czasu, który byśmy przeznaczyli na jego szukanie, ale również jest stuprocentową gwarancją praktyczności. Para młoda, która wkracza na nową drogę życia, na pewno dobrze spożytkuje otrzymane przez gości pieniądze.

Coś na ząb - praktyczny prezent dla brzucha

Wielu z nas zajmuje się różnego rodzaju przetworami. Dość ciekawym drobiazgiem może zostać słoik dżemu własnego wyrobu, nalewka lub kosz wędlin. By nadać im osobistego charakteru, spróbuj oddać się wodzy fantazji i zrób własną etykietę nawiązującą do okoliczności.

Podaruj chwilę – voucher na przygodę życia

Vouchery na różnego typu przedsięwzięcia są ciekawym pomysłem dla ludzi, którzy kreatywnie lubią spędzać czas. Podaruj przejażdżkę konną, skok ze spadochronem lub naukę lepienia z gliny. Możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy dopasować voucher do osoby, która zaprosiła Cię na swoją uroczystość.

Niecodzienna zastawa

Bambus coraz częściej wykorzystywany jest do produkcji naczyń. Charakteryzuje go niesamowita trwałość, taniość i szybkość wykonania, a także wyjątkowy wygląd. Młoda para, która planuje wspólne urządzenie domu, na pewno doceni zastawę, która oprócz trwałości będzie również ekologiczna. Coraz więcej firm zajmuje się wytwarzaniem takiego typu naczyń, dlatego wybierz wykonanie, które Twoim zadaniem najbardziej spodoba się nowożeńcom.

Jak ekologicznie zapakować prezent?

W przypadku torebek zadbajmy by były jak neutralne by wykorzystać je ponownie. Starajmy się unikać krzykliwych wzorów, które nie przypadną do gustu każdemu. Jeśli decydujemy się na podarowanie vouchera lub pieniędzy, skromnym, a zarazem uroczym opakowaniem będzie zrobienie kokardki ze sznurka jutowego.

Wesele lub komunia w folwarku matecznik

Potrzebujesz miejsca na łonie natury do organizacji wesela lub komunii? Skontaktuj się z nami!