Wigilia pracownicza jako szansa polepszenia relacji między pracownikami

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem, który szczególnie poświęcamy najbliższym. Wigilia to dzień, w którym wszelkie nieprzyjemności idą w kąt i liczy się wspólnie spędzony czas. Choć ten wyjątkowy grudniowy dzień przypisywany jest do religijnego narodzenia Chrystusa, coraz częściej organizowany jest nie tylko dla rodziny i najbliższych ale również w zakładach pracy. Dlaczego Wigilia w firmach może polepszyć relacje między szefostwem i pracownikami? Jakie urozmaicić taki dzień, by pracownicy zapamiętali go na długo?

Wspólne chwile to lepsze relacje

Wigilia organizowana dla pracowników pozwala zawiązać między nimi więzi. Podczas pracy, oprócz przerw rzadko kiedy można pozwolić sobie na rozmowy towarzyskie. Podczas wspólnej kolacji wigilijnej, siedząc przy stole można lepiej poznać swoich współpracowników, którzy nawiązując bliższą nić porozumienia, będą bardziej wydajni w pracy.

Zero podziałów, wszyscy jesteśmy równi

Kolacja wigilijna to również świetna okazja do lepszego zapoznania się z pracownikami, którzy mają wyższe, niższe lub po prostu inne stanowisko. Siedząc w biurze, nie mamy częstego kontaktu z pracownikami, którzy zasiadają w innym dziale. Wigilia pracownicza pozwala poznać prywatnie innych współpracowników. Podczas niej przełamywane są wszelkie mury, które wynikają z różnicy stanowisk. Zwykły pracownik poznając prezesa firmy ujrzy w niego realnego człowieka z którym może prowadzić normalną, bezstresową konwersację.

Szkolne Mikołajki, czyli baw się jak za szkolnych lat

Weź pojemnik, może być nim miska, czapka czy kartonowe pudełko wytnij losy z nazwiskami i wymień się nimi ze współpracownikami. Ustalcie maksymalną kwotę upominku i pobawcie się jak za starych szkolnych lat. Losy możecie zorganizować dla całej firmy, lub oddzielne dla poszczególnych działów. Wybór należy do was. Jedno jest pewne, będzie to dobra zabawa, która polepszy relacje między pracownikami.

Świąteczne karaoke

Świąteczne piosenki są dobrze znane przez wszystkich. Wyświetlcie na rzutniku test, włączcie podkład i dajcie się ponieść świątecznemu klimatowi śpiewając bożonarodzeniowe piosenki i kolędy. Do tej zabawy również możecie wykorzystać system losowania. Dobranie w parę dwóch różnych, chętnych osób zagwarantuje dużo śmiechu… szczególnie, że nie każdy jest wirtuozem muzycznym.

Wigilia firmowa w folwarku matecznik

Potrzebujesz miejsca na organizację wigili pracowniczej dla swoich pracowników? Skontaktuj się z nami – przedstawimy Ci ofertę!