Trendy ślubne 2023 i 2024

Obecny i przyszły rok zapowiada się kontrastami, z jednej strony stawiać będziemy na kameralne wesela w gronie najbliższych, a z drugiej na bajeczne i huczne

Przekonaj się, która wersja jest dla ciebie i co jeszcze będzie modne w 2023 i 2024!

Lokal

To podstawa każdego wesela, jedni od wyboru miejsca zaczynają, inni posiadają wybraną datę i pod nią dobierają dostępną przestrzeń. W roku 2023 roku dużą rolę odgrywać będą kameralne wesela, ze względów głównie finansowych. Pary doskonale zdają sobie sprawę z panującej wysokiej inflacji i co za tym idzie wzrostu cen.  

Na terenie naszego obiektu posiadamy idealny na tę okoliczność Dworek. 

Budynek sprawdza się na wesela 30-60 gości. Posiada dwie sale, połączone korytarzem wykorzystywanym jako parkiet taneczny. Wnętrze Dworku to zachowane cegły na ścianach i kominek z XIX wieku dające klimat idealny do ślubów w stylu rustykalnym i boho. Polecamy wynajęcia obiektu na wyłączność, bez ingerencji innych osób, w cenie zawarte, są równie noclegi: 3 przestronne apartamenty do 12 osób oraz sauna.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat organizacji kameralnych wesel: https://folwarkmatecznik.pl/blog/2022/12/28/kameralne-wesele-sposob-na-oszczednosc-czasu-i-budzetu/

Drugą odsłoną, są duże wesela, których coraz więcej obserwować będziemy w 2024 roku. 

Tutaj chcemy zapomnieć o pandemii i spotkać się z bliskimi, jednocześnie mając nadzieję na poprawę sytuacji ekonomicznej w kraju. 

U nas proponujemy skorzystanie ze Spichlerza, który w układzie stołów prostokątnych przeznaczony jest do 90 osób, a w układzie stołów okrągłych do 108 osób. Dodatkowo posiada przestrzeń taneczną. W przypadku wynajęcia na wyłączność w cenie zawarte, są noclegi dla 30 gości w 12 pokojach bezpośrednio nad salą. 

industrialne wnetrze sala pod poznaniem
kobierzec slub cywilny folwark matecznik
wesele w wielkopolsce

Ceremonia zaślubin

W 2023 i 2024 roku królować będą zaślubiny na plaży, plenerowe czy śluby humanistyczne. 

Ten trend zdecydowanie pozostaje z poprzednich sezonów i coraz więcej młodych par poszukuje wyjątkowych zielonych miejsc na ślub. 

Na terenie naszego obiektu posiadamy staw z wysepką, specjalnie stworzone z myślą o romantycznych zaślubinach w sielskim klimacie. 

Ekologia

Coraz więcej przyszłych małżonków zwraca uwagę na aspekty ekologiczne przy organizacji wesela.  W trendach jest rezygnacja z pokazów fajerwerkowych, nadmiernego plastiku i marnotrawstwa kwiatów oraz jedzenia. Składać się będą do weryfikacji funkcjonowania obiektów wynajmowanych na wesele pod kątem proekologicznych działań i szukać będą zielonych przestrzeni. 

Folwark Matecznik to ośrodek dbający o ekologię na co dzień, zaczynając od budek lęgowych dla ptaków, sadząc trzeba, po biostaw zarybiony. Segregujemy odpady, materiały promocyjne drukujemy na brązowym papierze i posiadamy własny system nawadniający rośliny. Nie brakuje u nas zieleni, ale również korzystamy z chemii ekologicznej do sprzątania obiektu. 

ekologiczny obiekt folwark matecznik sedzinko

Chcesz poznać szczegóły i wolne terminy?

Pani Młoda z Panem Młodym na tle napisu Miłość