O czym należy pamiętać przed weselem?

Przygotowania do wyprawienia takiej uroczystości to nieraz bardzo stresujący czas dla przyszłej Pary Młodej. Trzeba wtedy pamiętać o bardzo wielu rzeczach, aby ten dzień okazał się tym niezapomnianym i wspominanym z rozrzewnieniem jeszcze przez kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt najbliższych lat.

SALA

Przede wszystkim należy pamiętać o wynajęciu miejsca, w którym odbędzie się wesele. Tutaj wychodzimy Wam naprzeciw i proponujemy skorzystanie z dwóch obiektów, które mamy w swojej ofercie. Jeśli Wasze wesele ma być kameralne, możecie skorzystać z Dworku, który w swoich dwóch salach połączonych korytarzem służącym za parkiet taneczny pomieści nawet 60 osób. Jeśli jednak wolicie zaprosić większą liczbę gości, Waszej uwadze polecamy Spichlerz – elegancką salę, do której możecie zaprosić nawet 100 osób. Co więcej, jeśli Wasza rodzina czy znajomi przyjeżdżają z daleka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogli nocować w Folwarku Matecznik. Dysponujemy 50 miejscami noclegowymi, które z radością przygotujemy na przyjazd Waszych gości.

JEDZENIE

Żadna uroczystość nie może obyć się bez dań przygotowanych specjalnie na tę okazję. Możecie wybierać z wielu menu i dopasowywać ofertę pod Wasze preferencje. Obiad serwowany, jako szwedzki stół, a może w formie grilla po plenerowych zaślubinach przy naszym kobiercu? To wszystko możecie ustalić wraz z firmą cateringową, z którą współpracujemy właśnie przy weselach – Tasty! Co więcej, musicie również zdecydować, na jakie desery się decydujecie. Czy będzie to tradycyjny tort i ciasta? A może wybierzecie Słodki Stół?

DEKORACJE

Udekorowanie stołów, krzeseł, postawienie ścianki dekoracyjnej czy rozmieszczenie gości przy stołach za pomocą winietek to nieobowiązkowe, ale również ważne elementy weselne. Warto wcześniej zastanowić się, jaki klimat wesela jest Waszym wymarzonym. Możliwości jest bardzo dużo. Możecie postawić na styl glamour – złoto, srebro, mnogość dekoracji czy kwiatów. Coraz częściej jednak, Pary Młode decydują się na minimalizm, czyli biało-zielone kwiaty i jasne kolory innych dekoracji. Inną opcją jest styl boho. Pary stawiają wtedy na kolorystykę nawiązującą do kolorów natury. Dodają również „elementy z duszą”, które świetnie sprawdzają się podczas uroczystości w takim stylu.

Pamiętajcie jednak, aby w wirze przygotowań nie zapomnieć o tym, co w tym dniu najważniejsze, czyli o Waszej miłości! W Folwarku Matecznik z największą radością zadbamy z Wami o ten najpiękniejszy dzień.